Od jutra czynna Wandzianka. To ostatni odkryty basen w Krakowie

24 czerwca zostanie otwarty basen Wandzianka – funkcjonujący w ramach kompleksu sportowego KS Wanda przy ul. Bulwarowej 39. Krakowianie będą mogli  skorzystać z obiektu codziennie w godzinach 10.00-18.00. Basen Wandzianki to ostatni basen na wolnym powietrzu w Krakowie.

Oprócz Wandzianki lata temu istniało w Krakowie kilka odkrytych basenów. Całkiem niedawno można było skorzystać z kompleksów Clepardii, ale ze względu na zły stan techniczny została zamknięta. Teraz Clepardia czeka na gruntowny remont wart ponad 80 mln złotych. Jesli wszystko pójdzie dobrze, krakowianie z nowych basenów będą mogli skorzystać w 2025 roku.

Przebudowa kompleksu KS Clepardia. Jest ważna decyzja

O basenach Cracovi pamiętają starsi krakowianie. Obiekt zamknięto na przełomie wieku, a obecnie nie ma po nim śladu. Całość została wyburzona i  zasypana, a w tym miejscu  wybudowano centrum sportowe MKS Cracovia. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądała opuszczona Cracovia przed wyburzeniem zapraszamy do galerii

Ale odkrycie! Niesamowity kompleks na południu Krakowa [zdjęcia]

Basen Wisły zamknięto w 2010 roku. Obiekt, który funkcjonował od 1964 był w swoim czasie bardzo popularnym miejscem w Krakowie. Przy okazji budowy Stadionu Wisły Kraków, niszczejący obiekt został zasypany. Teraz w tym miejscu rośnie trwa.

basen Wisły / fot. Wisła Kraków

W 2009 roku zamknięto basen „Polfy” przy ul. Eisenberga. Z powodu braku remontów nie nadawał się już do eksploatacji. Podobnie jak inne odkryte baseny w Krakowie, ze względu na brak modernizacji niszczał i popadł w ruinę. W czasach swojej świetności miejsce tłumnie przyciągało mieszkańców Krakowa. W roku 2021 powstała w tym miejscu nowoczesna kryta pływania.

W przyszłym tygodniu oficjalny start basenu przy Eisenberga!

W ostatnich kilkunastu latach Kraków stawia na kryte pływanie. W tym czasie powstało 10 nowych pływalni. W najbliższych latach planowane jest powstanie 6 kolejnych obiektów tego typu: krytej pływalni przy filii Szkoły Podstawowej nr 129 (os. Na Stoku 34), basenu krytego przy Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 (os. Złotej Jesieni 16), basenu olimpijskiego (50 m) przy Zespole Szkół Łączności (ul. Monte Cassino), zespołu basenów w Całorocznym Centrum Sportów Zimowych (rejon ulic Lipskiej i Myśliwskiej), krytej pływalni w Borku Fałęckim wraz z kąpieliskiem zewnętrznym (ul. Żywiecka Boczna) oraz kompleksu sportowego z krytym basenem i zmodernizowanym kąpieliskiem zewnętrznym na terenie KS Clepardia (ul. Mackiewicza).

Obecnie w realizacji jest basen przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 (os. Bohaterów Września 13)

W Nowej Hucie powstaje nowa kryta pływania

(JS)

Jakie są przeciwwskazania do stosowania srebra koloidalnego na uszkodzenia skóry?

Najnowsze

Co w Krakowie