Radny prezydenckiego klubu: najpierw podwyżki dla kierowców MPK, potem pieniądze na Teatr Variete i budowę parków

Musisz przeczytać

Środowa debata o ograniczeniach w komunikacji miejskiej zapowiada się niezwykle gorąco. Skoro nawet radni z prezydenckiego klubu będą krytykować władze miasta i MPK za zmniejszenie liczby kursów na liniach autobusowych. – Jestem członkiem Klubu Prezydenckiego, ale to nie oznacza, że mam podchodzić bezkrytycznie do wszystkiego co dzieje się w naszym mieście – oznajmił Łukasz Wantuch, radny Przyjaznego Krakowa.

Oto jeden z najnowszych wpisów radnego Wantuch w mediach społecznościowych:
„Zostałem wybrany przez mieszkańców i dla mieszkańców. Jestem członkiem Klubu Prezydenckiego, ale to nie oznacza, że mam podchodzić bezkrytycznie do wszystkiego, co dzieje się w naszym mieście. Dla mnie są trzy priorytety w Krakowie, tak samo ważne:
1) Bezpieczeństwo
2) Edukacja
3) Transport miejski.
Wydajemy dziesiątki milionów złotych na Teatr Variete, budowę parków, wykup gruntów (Park Jalu Kurka niedługo), telewizję samorządową itp itp. Ok, rozumiem, że jest to potrzebne. Ale musi być jakaś logika i KOLEJNOŚĆ. Brakuje kierowców w MPK, bo mało zarabiają. Dajmy im zatem podwyżki, żeby zwiększyć atrakcyjność tego zawodu i nie będzie konieczności cięcia kursów. Będzie to sporo kosztować, ale muszą być priorytety. Trzeba zatem dodać pieniądze z budżetu miasta. DOPIERO jak zapewnimy jak najlepszą, najtańszą i najszybszą komunikację miejską, DOPIERO wtedy możemy wydawać pieniądze na Teatr Variete, budowę parków…
Tak widzę sposób, w jaki powinno działać nasze miasto.”

Na najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa (środa, 31 sierpnia 2022) prezydent przedstawi radnym informację o ograniczeniach w komunikacji miejskiej spowodowanych brakiem kierowców autobusów. Odbędzie się też debata, a potem radni mają przyjąć uchwałę zobowiązująca prezydenta do podjęcia działań naprawczych, dzięki którym miałoby nie dojść do planowanych ograniczeń.

Sesja i debata o ograniczeniach w komunikacji odbędzie się kilka dni po wprowadzeniu tych zmian. Nowy rozkład jazdy autobusów zacznie obowiązywać od najbliższej soboty, 26 sierpnia 2022 roku.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca