To ON będzie rządził Małopolską?! „Obiecał mu to sam prezes Kaczyński”

To może być prawdziwa bomba! Takiej kandydatury na stanowisko wojewody małopolskiego nikt się nie spodziewał. Nowym szefem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego ma zostać… Józef Leśniak, były poseł z okręgu nowosądeckiego.

– Stanowisko obiecał mu sam prezes Jarosław Kaczyński – usłyszeliśmy od jednego z polityków PiS.

Józef Leśniak / fot. wikimedia / Adrian Grycuk

Leśniak to poseł poprzedniej kadencji z okręgu nowosądeckiego. W ostatnich wyborach nie dostał się jednak do Sejmu. Mimo że startował z szóstego miejsca na liście PiS i miał bardzo mocne wsparcie prezesa Kaczyńskiego, uzyskał dopiero dziesiąty wynik. Polityk ma jednak mocną pozycję w Warszawie, a jego nominacja na stanowisko wojewody wydaje się bardzo prawdopodobna.

Na dziś raczej przesądzone jest, że ze stanowiskiem wojewody pożegna się Piotr Ćwik. Zdaniem niektórych polityków PiS, były katecheta nie radzi sobie z podejmowaniem decyzji. Do tego wszystkiego, tuż przed wyborami, doszło do skandalu obyczajowego.

Okazało się, że Ćwik mógł mieć w urzędzie kochankę, do której miał pisać pikantne maile, a swoje stanowisko miał wykorzystywać, aby spędzać ze swoją podwładną jak najwięcej czasu na „szkoleniach” i w delegacjach. Sprawę wycieku maili bada obecnie prokuratura.

Znany polityk PiS mógł mieć romans ze swoją podwładną. Czego się boi wojewoda małopolski?

Ten i wiele innych skandali z udziałem Ćwika spowodowały, że wyborcy powiedzieli mu stanowcze „nie” w wyborach do Sejmu. Kandydat PiS zebrał śmieszną liczbę głosów i nie miał szans na uzyskanie poselskiego mandatu.  Teraz wiele wskazuje na to, że będzie musiał szukać sobie pracy poza polityką. Niewykluczone, że zostanie… kuratorem oświaty, co z pewnością będzie miękkim lądowaniem byłego katechety.

Katecheta miał mieć romans, a teraz może się zajmować… naszymi dziećmi! Nowa fucha dla Ćwika?!

Z naszych informacji wynika, że Ćwika zastąpi Leśniak. Ten jednak nie jest jedynym kandydat na stanowisko wojewody.

Lista nazwiska jest długa, choć były poseł ziemi nowosądeckiej jest zdecydowanym faworytem. Tuż za nim plasuje się Andrzej Adamczyk (jeśli nie utrzyma teki ministra infrastruktury). W gronie kandydatów wymienia się także Michała Ciechowskiego, bliskiego współpracownika Beaty Szydło i dyrektora Kancelarii Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Grzegorza Gorczycę, byłego dyrektora generalnego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Świąteczna szopka po krakowsku. A w niej ZIKiT, Gibała i królowa Internetu

(lm)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie