18 nowych policjantów w Krakowie. Policja nadal szuka chętnych do służby w mundurze

18 nowych funkcjonariuszy wstępujących w szeregi krakowskiej policji złożyło ślubowanie. 12 z nich trafi do komisariatów, 2 do drogówki, a 4 do sztabu krakowskiej policji. To pierwszy nabór w tym roku, będą kolejne, bo policja nadal szuka chętnych do służby.

W budynku Komisariatu III Policji w Krakowie przy ul. Strzelców odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. To 18 funkcjonariuszy, w tym 5 kobiet. komendant miejski policji w Krakowie, młodszy inspektor Zbigniew Nowak wręczył młodym adeptom sztuki policyjnej legitymacje służbowe oraz pogratulował wyboru zawodu. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach.

Nowi policjanci w Krakowie

Nowi policjanci w Krakowie

(fot. krakow.policja.gov.pl)

18 nowych funkcjonariuszy będzie służyć w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, z czego 4 policjantów w Wydziale Sztab Policji, kolejnych 2 w Wydziale Ruchu Drogowego, a pozostałych 12 funkcjonariuszy w krakowskich komisariatach.

Małopolska Policja informuje, że cały czas zaprasza chętnych do służby. „Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami” – apeluje małopolska policja.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie