Koronawirus w Małopolsce. 88 nowych zakażeń, kolejna ofiara śmiertelna, blisko 100 ognisk COVID-19

WSSE Kraków

Kolejny dzień z dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce. Ostatniej doby potwierdzono 88 nowych przypadków. Odnotowano też jeden zgon z powodu COVID-19. Koronaiwrus nie odpuszcza – w całym województwie mamy blisko 100 ognisk zakażeń, połowę z nich sanepid traktuje jako poważne.

Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce jest coraz trudniejsza. Przełom lipca i sierpnia przyniósł duże wzrosty liczby nowych przypadków koronawirusa. W całym regionie jest blisko 100 ognisk zakażeń. Nie ma się więc dziwić, że przybywa chorych na COVID-19. Tylko ostatniej doby zakażenie potwierdzono u 88 Małopolan. Mamy też kolejną ofiarę śmiertelną.

Ognisk koronawirusa jest coraz więcej. Zakażenia z wesel przeniosły się do zakładów pracy i sklepów.

Koronawirus w Biedronce. Zakażenie potwierdzono u pracownika sklepu w Krakowie

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 88 osób w Małopolsce. To 52 kobiety i 36 mężczyzn, w wieku od roku do 94 lat. To mieszkańcy Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (13 osób), nowotarskiego i limanowskiego (po 10 osób), myślenickiego (9 osób), oświęcimskiego (7 osób), chrzanowskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, krakowskiego (po 3 osoby), gorlickiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów dąbrowskiego, wielickiego (po 1 osobie). czwórka nowych chorych trafiła do szpitala.

Dziś poinformowano także o śmierci 83-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu gorlickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W sumie od początku edpidemii koronawirusa wykryto u blisko 4 tys. Małopolan (dokładnie u 3934). 71 zakażonych osób zmarło. Nadal choruje (czyli ma aktywnego koronawirusa) 2102 mieszkańców naszego województwa. Wyzdrowiało do tej pory 1755, w tym ostatniej doby – 32. Nadal jednak przybywa więcej zakażeń niż jest wyleczeń.

GS

W Małopolsce ruszają badania przesiewowe na koronawiursa. Gdzie i kto z nich skorzysta?

Kubek reklamowy z nadrukiem czy z grawerem? Podpowiadamy co wybrać

Zobacz także