Jak się poruszać podczas ŚDM?

Infolinia poświęcona organizacji ruchu w mieście podczas Światowych Dni Młodzieży będzie czynna dłużej – nie do godz. 15:30 – jak do tej pory, a do 20:30. Tym samym mieszkańcy będą mogli przez dłuższy czas uzyskiwać informacje na temat sposobu poruszania się po Krakowie w trakcie wizyty papieża Franciszka. 

Dodatkowo, w związku z dużym zainteresowaniem infolinią, w najbliższych dniach na ulicach Krakowa pojawi się lotny punkt informacyjny, w którym również będzie można zaczerpnąć wiedzy na temat organizacji komunikacji w Krakowie podczas ŚDM.

Do piątku pracownicy ZIKiT będą informowali o zmianach, jakie podczas ŚDM zaistnieją w mieście, a także pomogą zainteresowanym dotrzeć do przydatnych źródeł informacji. Punkt mobilny będzie funkcjonował głównie w miejscach przesiadkowych komunikacji zbiorowej w Krakowie (w ciągu dnia kilkukrotnie będzie zmieniana jego lokalizacja).

Przypominamy, że w trakcie ŚDM głównym numerem przeznaczonym do obsługi mieszkańców będzie telefon do dyspozytorni ZIKiT: 12 616 75 55 (czynny całą dobę, także w języku angielskim). Przydatne informacje można znaleźć również na stronie internetowej www.sdminformacjadrogowa.pl.

Przydatne telefony:

Całodowbowy numer interwencyjny: 12 616 7555

Centrala: 12 616 7000

Informacja drogowa: 12 616 7300

Informacja o wjazdówkach: 12 616 8606

fot.  Karolina Kabat via Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie