ŚDM. Pedofilia, kasa, Kościół w polityce

Musisz przeczytać

Pedofilia wśród duchowieństwa, pogoń duchownych za pieniędzmi, podział narodu i Kościół w polityce – o tym usłyszymy z usta papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Polscy hierarchowie muszą zapomnieć o czasach, gdy za Spiżową Bramę nie docierały kłopotliwe dla nich informacje znad Wisły. Mamy rok 2016 i papież Franciszek ma dostęp do mediów, internetu i depesz nieuwikłanego w polskie gierki nuncjusza abp. Celestino Migliore. Świetnie wie, jakie są problemy Polski i tutejszego Kościoła – donosi portal NaTemat.pl.

Dziennikarz portalu przypominają, że papież Franciszek nie ma skłonności do unikania trudnych tematów, a przyjeżdżając do Polski nie będzie nieświadomy tego, co dzieje się w naszym kraju.

Jak czytamy w NaTemat.pl, papież na pewno będzie mówił w Krakowie o pedofilach w sutannach. – Naiwnością jest sądzić, że nie powie o tych grzechach i w Polsce, gdzie o ofiarach molestowania seksualnego przez duchownych dopiero zaczyna się głośno mówić. Światowe Dni Młodzieży będą kolejną ważną okazją, by ten temat podjąć – pisze redaktor Jakub Noch.

Twierdzi także, że kolejnym tematem poruszonym przez Ojca Świętego będzie bogacenie się księży. – Ciekawe, czy podczas Światowych Dni Młodzieży okazję do spotkania z papieżem będzie miał działający w Krakowie ks. Jacek Stryczek, który zaczął niedawno głosić, że „Jezus wcale nie kazał się dzielić”, a „chrześcijanin powinien być bogaty” – zastanawia się dziennikarz.

Innymi, ważnymi tematami, na które ma się wypowiedzieć papież Franciszek, będą podział narodu i mieszanie się Kościoła w politykę oraz polityki w sprawy Kościoła.

Cały tekst dostępny jest tutaj.

(ip, źródło: natemat.pl)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca