Berkowicz przesadził? Bardzo ostro potraktował Różę Thun… Tych plakatów nie pozwolono powiesić!

Musisz przeczytać

Konrad Berkowicz, jedynka Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, chciał powiesić w Krakowie grafikę z wizerunkiem Róży Thun, która kandyduje z listy Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu kandydatka pod nosem ma umieszczony napis „Róża Thun”, który przypomina wąsik Adolfa Hitlera. Billboard nie został umieszczony na ulicach, ale pojawił się na Facebooku kontrowersyjnego polityka. 

Napis umieszczony pod nosem Thun przypomina wąsik Adolfa Hitlera, który był twórcą i dyktatorem III Rzeszy. Zbrodniarz wojenny jest odpowiedzialny za rozpętanie II Wojny Światowej. Hitler prowadził rasistowską i ksenofobiczną politykę, która doprowadziła do Holocaustu oraz śmierci 50 mln. ludzi w wyniku działań wojennych. 

Obok wizerunku Róży Thun umieszczono hasło „To głupie gadanie o suwerenności”. Jest to cytat z wywiadu, który przeprowadziło Radio TOKFM z europosłanką. Tematem rozmowy była m.in. sytuacja w Unii Europejskiej Polski oraz Węgier i pojawienie się w polityce populistów. 

– „To w perspektywie jest dla Polaków i Węgrów szalenie niebezpieczne, bo poza Unią my tracimy suwerenność. To całe głupie gadanie o suwerenności, że my sobie będziemy suwerenni bez UE. Ci ludzi nie zdają sobie sprawy, że suwerenni jesteśmy w dzisiejszym zglobalizowanym świecie tylko wtedy, gdy tą suwerennością dzielimy z takimi krajami, które szanują te same wartości: prawa człowieka, wolny rynek i demokrację. Polityka Kaczyńskiego i Orbana jest super niebezpieczna” – stwierdziła Róża Thun w wywiadzie.

facebook Konrada Berkowicza

„Jest wiele podobieństw pomiędzy celami Adolfa Hitlera a Unii Europejskiej”

Konrad Berkowicz, jedynka Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy na liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Małopolski oraz Woj. świętokrzyskiego, chciał umieścić grafikę na ulicach Krakowa. Zakazano wywieszania billboardu, więc polityk umieścił wizerunek Thun z napisem przypominającym wąsik Hitlera na oficjalnym profilu. Redakcja KRKnews.pl zapytała o komentarz w tej sprawie. 

– Dodaliśmy napis „Thun” pod nosem Róży Thun dlatego, że dąży do likwidacji suwerennych państw w Europie. Dążył do tego również Adolf Hitler. Róża Thun należy do Spinelli Groupon w Parlamencie Europejskim. Altiero Spinelli był komunistą wyrzuconym z partii komunistycznej za lewicowe odchylenie. Był to skrajny komunista i napisał Manifest z Ventotene, w którym mówi, że celem jednoczącej się Europy powinna być likwidacja suwerennych państw narodowych. Biała Księga wydana przez Komisję Europejską parę lat temu, odwołuje się do manifestu. To cel Unii Europejskiej i cel takich zdrajców narodu jak eurokoministka Róża Thun. Jest wiele podobieństw pomiędzy celami Adolfa Hitlera a Unii Europejskiej, a między innymi właśnie to – komentuje dla KRKnews.pl Konrad Berkowicz. 

Według Konrada Berkowicza porównanie Róży Thun do zbrodniarza wojennego, odpowiadającego za śmierć milionów ludzi nie jest przesadą. 

– Dodanie napisu pod nosem nie jest przesadzone. Adolf Hitler przynajmniej walczył o likwidacje suwerennych państw narodowych poza jego krajem. Róża Thun chce likwidacji również suwerenności Polski. Jest to agresja skierowana nie tylko w stronę innych państw, ale także w kierunku własnego. Jest zdrajczynią Narodu Polskiego i Państwa Polskiego, więc nie jest to za ostre – stwierdza polityk.

Poparcie fanów

Większość wyborców Konrada Berkowicza popiera umieszczenie na Facebooku plakatu z wizerunkiem Róży Thun, której dodano wąs Adolfa Hitlera. W komentarza można przeczytać, że plakat jest „po prostu doskonały” czy „mistrzostwem”. Internauci wyrażają również chęć powieszenia takich grafik. 

Pojawił się także głos wsparcia dla Róży Thun. Jedna z osób komentujących stwierdziła, że polityk Koalicji Obywatelskiej powinna podać Berkowicza do sądu. 

Obecnie czekamy na komentarz Thun.

just.

  •  

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca