Europ’Raid w Krakowie. Kilkaset 205-tek jedzie do naszego miasta

Kraków znalazł się na trasie niezwykłego rajdu Europ’Raid. W rajdzie bierze udział ponad dwieście Peugeotów 205, których załogi 16 sierpnia zameldują się w Krakowie.

Europ’Raid to coroczna impreza (zawieszona w latach 2020-2021 z powodu pandemii) zarezerwowana dla posiadaczy Peugeotów 205. Za kierownicą tych miejskich samochodów uczestnicy muszą zmierzyć się z niebagatelnym zadaniem pokonania 10 tysięcy kilometrów w 22 dni.

– Trasę rajdu poprowadzono przez aż 20 krajów Europy – od Francji przez południowe regiony (m.in. Włochy, Chorwację, Czarnogórę, Grecję) kierując się na wschód (Bułgaria, Rumunia), by odbić „w górę” (przez Węgry, Słowację aż do Polski) i wrócić do Francji przez Czechy, Niemcy, Holandię i Belgię – informuja organizatorzy

Trasa została tak zaplanowana, aby w trakcie rajdu zawitać w najbardziej rozpoznawalnych turystycznie miejscach naszego kontynentu.  Kierowcy odwiedzą łącznie aż 12 europejskich stolic i 100 obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym obowiązkowe, z punktu widzenia turysty, lokalizacje w Europie, m.in. na plac św. Marka w Wenecji, Akropol w Atenach, mur berliński czy kanały w Amsterdamie.

fot. materiały prasowe

Wyprawa ma również szczytny cel. Każda załoga jest odpowiedzialna za przewiezienie 100 kilogramów szkolnego lub sportowego sprzętu do potrzebującej szkoły w Europie Wschodniej. Torby szkolne, przybory do pisania, zeszyty, a także zabawki są gromadzone i ładowane na pokład Peugeota 205 a następnie wręczane odpowiednim placówkom. Od początku istnienia Europ’Raidu załogi przewiozły do szkół ponad 65 ton potrzebnych rzeczy, z czego 25 ton podczas 5. edycji w 2018 roku.

(JS)

 

 

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie