Kolejny nocny zlot z interwencją policji

Miłośnicy nielegalnych zlotów samochodowych ponownie wpadli w ręce krakowskiej policji. W ubiegłą środę, policjanci otrzymali sygnał, że kilku kierowców blokuje wjazd i wyjazd do CH Bonarka. Okazało się, że to miłośnicy nielegalnych wyścigów, którzy na parkingu centrum handlowego postanowili zorganizować nielegalny zlot.

Na miejsce wezwano posiłki policji – w sumie pojawiło się tam 40 funkcjonariuszy, którzy przystąpili do legitymowania uczestników zlotu. Według relacji policji kierowcy byli aroganccy wobec funkcjonariuszy i innych klientów centrum handlowego. Odmawiali również okazywania prawa jazdy i dowodów rejestracyjnych.

Policjanci rozdali w sumie kilkadziesiąt mandatów. Oprócz kar za przekroczenie prędkości, czy też blokowanie ruchu, udało się również zatrzymać kilku kierowców, którzy byli pod wpływem środków odurzających. Warto przypomnieć, że to już drugi w ostatnich dniach nielegalny zlot miłośników sportowych samochodów, który został udaremniony przez policjantów. O sprawie pisaliśmy tutaj – zwrócili się do nas również organizatorzy poprzedniego zlotu, którzy skarżyli się na pracę policji.

(pt)

fot. iStock.com/Lukasz LuKSZ

Najnowsze

Co w Krakowie