Krakowski Harley podbije Europę?

Musisz przeczytać

Krakowscy miłośnicy motocykli walczą o tytuł „Króla Custom 2016”. Konkurs jest adresowany do dealerów marki Harley-Davidson i ma za zadanie wyłonić najlepszego konstruktora, który popisze się najciekawszą modyfikacją modelu Iron 883. Kraków w konkursie reprezentuje dzieło Janusza Barana, który był głównym technikiem i Tomasza Lasoty, który nadzorował prace.

Oprócz krakowian, w konkursie rywalizuje 13 innych drużyn z całej Europy. Każdy z dealerów biorących udział w konkursie otrzymał od Harley-Davidsona model Iron 883 na rok 2016. Zadaniem customerów było: „stworzyć dzieło sztuki” – czytamy na stronie internetowej konkursu 1 DarkCustom.

Za Krakowską stylizację odpowiadają specjaliści marki Harley-Davidson z salonu przy ul. Balickiej. Krakowski Iron otrzymał zupełnie nowe barwy – matowy topaz z czarnym matem w połączeniu z matowym bursztynowym lakierem. Motocykl zyskał zupełnie odmieniony tylny błotnik i kierownicę „Chizeled” z manetkami „Nostalgic” oraz siedzenie sprężynowe. Całość uzupełnia przednia lampa LED i zmieniony układ wydechowy.

– Nasza koncepcja Sportster’a Iron to całkowicie nowa stylistyka z minimalistyczną ingerencją w bazowe elementy motocykla. Projekt został stworzony w oparciu o wizję każdego z członków zespołu Harley-Davidson Kraków. Każde z nas miało swój własny i niepowtarzalny udział w projektowaniu Customa – przekonują startujący w konkursie Tomasz Lasota i Janusz Baran.

Na stronie internetowej konkursu trwa głosowanie na najlepszą stylizację modeli Iron 883 na rok 2016. Do końca głosowania pozostało jeszcze 26 dni. Po 18 kwietnia modyfikacje specjalistów z całej Europy zostaną poddane ocenie jury, które spośród kandydatur, które uzyskały największą liczbę głosów internautów, wybiorą zwycięzców krajowych i regionalnych. Wybrańcy  będą rywalizowali ze sobą w europejskim finale, który odbędzie się w czerwcu podczas festiwalu Wheels and Waves.

W ubiegłym roku tytuł „Króla Custom 2015” zdobył Ondrej Odehnal z Pragi, który zaprojektował aluminiowy model motocykla, który zyskał największa popularność wśród motocyklistów i fanów motocykli całego świata.

(pt)

fot. Harley-Davidson Kraków

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca