Kulturalny weekend w Krakowie – koncerty, pokazy filmowe, piknik

Musisz przeczytać

Smoczy mapping, plenerowe koncerty i pokazy filmowe oraz piknik – to tylko niektóre propozycje kulturalne na najbliższy weekend w Krakowie. Oto niektóre atrakcje – szczegóły po klilknięciu w śródtytuł.

Mapping

Wszystkich amatorów smoczych opowieści zachęcamy do obejrzenia mappingu, który w letnie noce rozbłyska na frontowej ścianie magistratu. Kolejny pokaz już w najbliższy weekend, godz. 21.00-2.00 w nocy z 6 na 7 sierpnia.

Muzyka wśród drzew, czyli kameralne koncerty plenerowe

W cieniu drzew, w pięknych nowohuckich parkach, podczas spacerów będzie można oddać się muzycznemu ukojeniu. Najbliższy koncert w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 15.00. Szczegóły tutaj.

Piknik japoński w Bibliotece Kraków

W sobotę, 6 sierpnia, Biblioteka Kraków zaprasza czytelników w każdym wieku do udziału w pikniku zamykającym trzecią odsłonę wakacyjnego projektu „Rodzinne podróże po literaturze”, którego celem jest bliższe poznanie kultur i literackich osiągnięć różnych krajów.

Sierpień w MuFo

7 sierpnia, godz. 12.00, Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Zobacz: Brytania. Brytyjska fotografia dokumentalna od lat 60. XX wieku”.

15. edycja Letniego Festiwalu Muzycznego „Wawel o zmierzchu”

Do 14 sierpnia potrwa tegoroczny Letni Festiwal Muzyczny „Wawel o zmierzchu”. To jedyny organizowany na tak szeroką skalę plenerowy festiwal muzyczny w Krakowie, dla którego miejscem koncertów są zamkowe dziedzińce.

  • sobota, 6 sierpnia, godz. 20.00, Dziedziniec Batorego

W kręgu liryki romantycznej: Paula Maciołek – sopran, Piotr Kalina – tenor, Olga Tsymbaluk – fortepian. W programie: pieśni polskie (Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski), arie i duety z oper (Wolfgang Amadeusz Mozart, Gaetano Donizetti, Giacomo Puccini)

  • niedziela, 7 sierpnia, godz. 20.00 Dziedziniec Batorego

Romantyzm – projekt niedokończony: artsemble: Agnieszka Bugla-Bylica – skrzypce I, Krzysztof Katana – skrzypce II, Damian Kułakowski – altówka, Krzysztof Sadłowski – wiolonczela, Krzysztof Książek – fortepian. W programie: Fryderyk Chopin – mazurki na fortepian solo, Karol Szymanowski – II kwartet smyczkowy „góralski”, Juliusz Zarębski – Kwintet fortepianowy g-moll.

Musica Divina

Jak mówią o nim organizatorzy: to festiwal, który dotyka sacrum. Musica Divina, choć to impreza stosunkowo młoda, ma już wiernych odbiorców. Impreza jest częściowo finansowana społecznie. Więcej tutaj.

  • sobota, 6 sierpnia, godz. 20.30: Marcin Abijski, Marius Peterson, Schola Cantorum Minorum Chosoviensis, Tenebrae factae sunt. Pasyjne oficjum Wschodu i Zachodu
  • sobota, 7 sierpnia, godz. 20.30: Alamire Lamentatio De Orto | Tallis | White | Lassus.

Kino plenerowe w Wadowie

Z myślą o wielbicielach filmu ale też osobach, które po prostu chcą spędzić letni wieczór w miłej i przyjemnej atmosferze Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta przygotował kino plenerowe w Wadowie. W sobotę, 6 sierpnia, godz. 21.00 odbędzie się pokaz filmu „Teraz albo Nigdy”.

Kino plenerowe nad Bagrami

Trwają plenerowe pokazy filmowe zlokalizowane nad zalewem Bagry od strony ul. Koziej. Seanse odbywają się w każdy piątek i sobotę, do 3 września, o godz. 21.00. W sobotę, 6 sierpnia – „Bękarty wojny”.

Podgórskie Letnie Koncerty 2022

Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i sakralnej – m.in. w aranżacjach na głosy solowe, fortepian i obój – oraz arcydzieła muzyki organowej. A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach zabytkowego Sanktuarium pw. św. Józefa przy Rynku Podgórskim. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na tegoroczną edycję Podgórskich Letnich Koncertów, które są organizowane w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.D rugą część letniego festiwalu otworzy koncert „Sacris Solemniis”, podczas którego Natalia Hydz (sopran), Martyna Dwojak (mezzosopran) oraz Oksana Drewicka (organy) wykonają najpiękniejsze arie i pieśni maryjne.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca