Muzyka Zaklęta w Drewnie. Koncerty organowe w Orawce i Trybszu

Tych koncertów miłośnicy muzyki organowej nie mogą przegapić. Zwłaszcza że odbędę się we wnętrzach przepięknych kościołów w Orawce i Trybszu. To będzie naprawdę muzyka zaklęta w drewnie.

W najbliższy weekend 15-16 października 2022 na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce (Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce (drewniana.malopolska.pl) rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. W kościołach w Orawce i Trybszu odbędą się koncerty organowe w ramach festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie ((1) Muzyka Zaklęta w Drewnie | Facebook). Wydarzenie organizowane jest przez Małopolską Organizację Turystyczną wspólnie z Konsulatem Generalnym Węgier w Krakowie. Wystąpi Pálmai Árpád. Wstęp wiolny.

Informacje o artyście:
Pálmai Árpád urodził się w 1982 roku w Ostrzyhomiu. Ukończył Akademię Muzyczną im. Liszta Ferenca w Budapeszcie. Od 1997 roku jest nauczycielem muzyki i chórmistrzem franciszkańskiego Gimnazjum Temesvári Pelbárt w Ostrzyhomiu. Jest także organistą w kościele franciszkanów. Od 2009 roku wykłada w Szkole Teologicznej w Ostrzyhomiu. W ostatnich latach brał udział w wielu wydarzeniach kulturalnych na Węgrzech i w Polsce.

15 października 2022, godz. 18:30.
Kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu – Otoczony starodrzewem, niewielki kościół zbudowany w połowie XVI wieku nie posiada typowych cech małopolskich kościołów drewnianych i jest perłą architektury sakralnej polskiego Spiszu. Unikalne są polichromie pokrywające jego wnętrze, w formie tak zwanej biblii ubogich, przekazujące treści religijnych za pomocą obrazków.

16 października 2022, po mszy św. o godz. 10:30.
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Orawce – Jedyny do dzisiaj zachowany i najstarszy drewniany parafialny kościół Górnej Orawy, którego wnętrze zdobią znakomite malowidła ścienne z XVII i XVIII wieku, dołączył do prestiżowego grona zabytków, uznanych za pomnik historii. Na placu przykościelnym stoi jeden z nielicznych w Polsce słupów morowych. Kościół stanowi perełkę Szlaku Architektury Drewnianej. Został również zgłoszony do wpisania na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Fot. materiały prasowe

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Najnowsze

Co w Krakowie