Kraków. Największe przejęcie narkotyków!

Musisz przeczytać

To największe przejęcie narkotyków w Krakowie w tym roku! Policjanci udaremnili sprzedaż ponad 7 tysięcy działek dilerskich mefedronu i zatrzymali 53-letniego dilera, który poszukiwany był listem gończym. A zaczęło się od… zwyczajniej kontroli drogowej.

fot. materiały operacyjnie Policji
fot. materiały operacyjnie Policji

Krakowscy policjanci wykonując czynności służbowe zatrzymali kierującego samochodem, 53 letniego mężczyznę – mieszkańca woj. lubelskiego. Policjanci szczegółowo przeszukali pojazd, którym kierował zatrzymany. – Podczas sprawdzenia okazało się, że jest on również poszukiwany – mówi Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

W bagażniku pojazdu ukryty był biały proszek popakowany w mniejsze partie. Już wstępne wyniki testera potwierdziły, że to mefedron, jednak zabezpieczona substancja została przekazana do laboratorium kryminalistycznego, celem wykonania specjalistycznych badań.  Opinia biegłych wykazała, że jest to narkotyk – mefedron. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 7 kg tego środka odurzającego, którego wartość rynkowa to prawie 400 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany.

(ip)

fot. KWP w Krakowie

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca