Jeśli dziś piątek, to policja stoi z radarami i łapie piratów drogowych

Musisz przeczytać

Kierowcy – uważajcie na drogach! Dziś w całej Polsce, a więc także w naszym regionie policjanci będą stali przy drogach z radarami, by wyłapywać samochody jadące z nadmierną prędkością. W piątek, 12 sierpnia 2022 roku policja prowadzi akcję „Prędkość”.

Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – zapowiadają policjanci. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED w nieoznakowanych samochodach z wideorejestratorami. Ich zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym także przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Nieoznakowane radiowozy dla grupy SPEED

Nieoznakowane radiowozy dla grupy SPEED

Od stycznia do lipca 2022 roku policjanci złapali ponad 19 tys. kierowców przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Choć to duża liczba, zaostrzenie kar za takie wykroczenie (podniesienie mandatów i zabieranie prawa jazdy na trzy miesiące) zmniejszyła się grupa takich piratów drogowych. Przez siedem miesięcy 2021 roku policjanci blisko 37,5 tys.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca