Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Fotorelację z wizyty szefa rządu w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych publikuje Kancelaria prezydenta Krakowa.
Wizyta premiera u prezydenta Krakowa
We wtorek, 18 stycznia 2022 roku, zostało podpisane porozumienie o współpracy przy organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce. Dokument określa nie tylko zasady współpracy, ale także finansowania inwestycji i pokrycia kosztów imprezy. Wydatki związane z organizacją III Igrzysk Europejskich oszacowano na 400 mln zł. Połowę tych wydatków pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Województwo Małopolskie i Kraków wyraziły wolę pokrycia po 25 proc. wydatków, przy czym zaznaczyły, że całkowity poziom wydatków w obu przypadkach nie będzie wyższy, niż 100 mln zł.
Na konferencji prasowej przy torze kajakowym na Kolnej premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że miasto dostanie dodatkowe pieniądze na inwestycje.
(red)