Tańsze paliwo dla krakowskich księży? Orlen się tłumaczy

„Orlen udziela rabatów na paliwo i niektóre produkty sprzedawane na stacjach dla księży” – taka informacja została opublikowana przez serwis wykop.pl. Jak czytamy, umowę z Orlenem na tańsze tankowanie zawarła diecezja świdnicka. O sprawdzenie, czy w Krakowie również obwiązują takie zniżki, poprosił nas czytelnik.

Serwis przytacza umowę z 2020 roku, którą diecezja świdnicka zawarła z PKN Orlen. „Konsekwencją jest zwiększony do 16 gr na litrze rabat udzielany posiadaczom kart BiznesTank grupy zakupowej współpracującej z Fundacją św. Stanisława w Świdnicy” — czytamy w artykule.

Do sprawy odniósł się Orlen, który na serwisie wykopl.pl odpowiedział z oficjalnego konta koncernu. „To standardowa umowa biznesowa, zawarta na warunkach rynkowych. Z tego produktu, na zasadach rynkowych, korzystają również inne instytucje, stowarzyszenia, fundacje czy podmioty gospodarcze. Rabat negocjowany jest każdorazowo w zależności od realizowanego wolumenu sprzedaży” — czytamy.

fot. screen wykop.pl

O to, czy z takich zniżek korzystają księża z Krakowa, zapytaliśmy kurię krakowską. Wysłaliśmy również pytania do koncernu Orlen. Odpowiedzi opublikujemy po ich otrzymaniu.

 

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie