Trwa remont Mostu Dębnickiego. Tylko gdzie są robotnicy?

Musisz przeczytać

Trwają prace przy remoncie mostu Dębnickiego. Na jednej z ważniejszych przepraw przez Wisłę ruch zwężono do jednego pasa w każdym kierunku. Pomimo tego, przejezdność została utrzymana przez cały dzień, jednak spowodowało to tworzenie się gigantycznych korków w rejonie miasta. Aby temu zaradzić, Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował o wydłużeniu godzin pracy. Od 13 lipca wydłużono godziny pracy: „Od poniedziałku do piątku do godz. 20, zaś w weekendy do godz. 18” – informuje ZDMK.

Tymczasem w niedzielę po godzinie 9 na placu budowy nie było żadnego robotnika. Wysłaliśmy pytanie do ZDMK z prośbą o informacje, czy prace weekendowe oznaczają również niedziele?

fot. KRKNews.pl

Remont mostu Dębnickiego ma na celu poprawę jego stanu technicznego w obrębie płyty pomostowej, a nie wymianę samej nawierzchni jezdni. W ramach zadania wymieniona zostanie zarówno nawierzchnia asfaltowa jezdni, jak i nawierzchnia kap chodnikowych z żywic. Wykonana zostanie również nowa izolacja płyty pomostowej, która zostanie poprzedzona niezbędnymi naprawami jej żelbetowej konstrukcji. Wymienione będą elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją.

Miasto wydłuża godziny pracy na moście Dębnicki. W tygodniu prace prowadzone do 20

Jarek Strzeboński

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca