Wisła Kraków nie zepsuła jubileuszu w Niecieczy

Ten mecz miał być przełomowy. Wisła Kraków pojechała do Niecieczy po zwycięstwo. Starcie z Bruk-Bet Termalicą zakończyło się bezbramkowym remisem. Taki wynik obstawiali bukmacherzy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

Wisła Kraków była faworytem sobotniego meczu. Ale nie zdecydowanym. Wprawdzie zwycięstwo Białej Gwiazdy było bladziej prawdopodobne niż jej przegrana, ale bukmacherzy uznali, że najbardziej prawdopodobny wynik to remis. I się nie pomylili. Obie drużyny kontynuują serię meczów bez wygranej. Termalica miała przewagę, więcej sytuacji podbramkowych, ale piłkarze z Niecieczy oddali tylko jeden strzał celny. Najlepszą okazją Wisły był strzał w słupek z rzutu wolnego w pierwszej połowie. Trzy celne strzały za całe 90 minut to także nie jest powód do dumy.

Na trybunach w Niecieczy siedział m.in. trener polskiej reprezentacji narodowej Czesław Michniewicz. To nie był jednak rekonesans o przyglądania się piłkarzom Wisły, którzy mogliby założyć koszulki z orłem na piersiach. Trener kadry narodowej przyjechał do Niecieczy na obchody 100-lecia miejscowego klubu. Wisła tego jubileuszu nie zepsuła. Za to coraz bardziej zmniejsza swoje szanse na szybki powrót do Ekstraklasy. Biała Gwiazda, która na początku sezonu nawet była liderem tabeli, obecnie znajduje się w jej końcówce. A kolejne mecze bez wygranej sprawią, że znajdzie się na jej samym dole.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie