Wzrost liczby pasażerów na krakowskim lotnisku. Czas na nowe połączenia

W marcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 476 609 pasażerów, czyli o 1126 % więcej niż w marcu 2021 roku (ale 21% mniej niż w marcu 2019 roku). Łącznie od początku 2022 roku obsłużono 1 198 175 pasażerów.

– Marzec był dynamicznym miesiącem dla krakowskiego lotniska. Pasażerowie chętnie korzystali z Kraków Airport, a zmiany zasad sanitarnych wprowadzone w ostatnim tygodniu dodatkowo zachęcają do podróżowania. Od 27 marca obowiązuje nowy rozkład połączeń – Lato 2022 z atrakcyjnymi propozycjami podróżowania. Mamy nadzieję, że pasażerom spodoba się  ciekawa propozycja naszych przewoźników- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Sezon Lato 2022

Sezon LATO 2022 to powrót prawie wszystkich kierunków względem roku 2019. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z bogatej oferty 145 połączeń oferowanych przez 20 linii lotniczych. To możliwość zwiedzenia 33 krajów. Od czerwca dzięki PLL LOT będziemy mogli polecieć do Nowego Jorku – Newark. Również od czerwca przewoźnik zapowiedział zwiększenie częstotliwość lotów do Chicago do 4 razy w tygodniu. W ramach lotów krajowych zwiększona zostanie ilość rejsów z Krakowa do Warszawy.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z większej ilości połączeń z Olsztynem – Szymany dzięki linii Ryanair. Zaś kolejny bazowy przewoźnik Kraków Airport Wizz Air uruchomi bardzo oczekiwane przez pasażerów połączenie #PROSTOzKRAKOWA do Lyon, a także Burgas.

jk

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie