Zgłoś projekt do budżetu

Od 1 do 31 marca każdy może złożyć propozycje zadań do budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Kwota, jaką miasto pragnie przeznaczyć na realizację zadań ogólnomiejskich to 8,5 mln zł. Z kolei na na zadania dzielnicowe wydane zostanie 2 mln 355 tys. zł.

– Jednym z naszych głównych celów tej edycji budżetu obywatelskiego będzie dotarcie z informacją do jak największej liczby mieszkańców miasta i zainteresowanie ich udziałem w projekcie –powiedział na konferencji prasowej Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Mieszkańcy nie tylko mogą zgłaszać własne propozycje, ale będą także pełnić rolę „jury” i wybierać spośród nadesłanych zgłoszeń. By projekt został zrealizowany musi mieścić się w limitach finansowych tegorocznej edycji.
Wyniki głosowania będą znane w lipcu, a zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w następnym roku.

Od 1 do 20 marca funkcjonować będą tzw. Punkty Obywatelskie umieszczone w galeriach handlowych – mieszkańcy będą mogli uzyskać w nich pomoc w składaniu wniosków oraz skonsultować swoje pomysły z pracownikami poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa lub miejskich jednostek organizacyjnych.

Swoje projekty można zgłaszać za pomocą drogi internetowej, a wszelkie informacje dostępne są na stronach www.krakow.pl/budzet oraz www.bip.krakow.pl.

(js)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie