Ale cacko! Nowa hala AGH będzie kosztować niemal 70 mln złotych

Sala sportowa z trybunami, kilka boisk, ścianka wspinaczkowa, sale do fitnessu czy siłownię – powstanie nowa, pięciokondygnacyjna hala AGH.

W hali będą mogły obywać się równolegle treningi sekcji wyczynowych oraz rozgrywki sportowe na poziomie I ligi piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Budynek będzie wyposażony między innymi w salę sportową wraz z trybunami na blisko 600 osób, w tym w boisko do gier zespołowych oraz stanowiska do badmintona.

Ponadto w obiekcie znajdą się siłownia, sale gimnastyczne, sale przeznaczone do odnowy biologicznej zawodników typu sauna czy pomieszczenia do masażu oraz korty do squasha. Co ciekawe, na części dachu przewidziano zielony taras, którego powierzchnia przekroczy 1300 m2.

– Wielofunkcyjna hala sportowa jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczności Akademii oraz licznych sekcji sportowych skupionych w AZS AGH. Co roku około 900 sportowców reprezentuje AGH na arenach sportowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Prócz rozwoju badań, dydaktyki czy kultury stawiamy silny akcent na rozwijanie pasji i działalności sportowej. Cieszę się, że nowy obiekt na Kampusie będzie służył naszym sportowcom – powiedział prof. Jerzy Lis, rektor AGH podczas podpisania umowy z firmą Mostostal Warszawa.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu przekroczy 7000 m2. Hala będzie sumarycznie (z wyposażeniem) kosztować prawie 70 mln. zł. Kontrakt z Mostostalem opiewa na 61,9 mln. zł.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie