„Betonowy” Kraków rośnie w siłę

„Betonowy” Kraków rośnie w siłę. W sąsiedztwie Zakładów Zbożowych na os. Wieczysta niebawem powstanie nowy apartamentowiec. Budynek mierzący bagatela 15 pięter będzie oferował 112 mieszkań oraz 143 miejsca postojowe, z czego większość z nich znajdzie się na podziemnym parkingu. Nowi lokatorzy będą mogli korzystać również z powstającego tam sklepu sieci Lidl, a obecni mieszkańcy dzięki budowie apartamentowca zyskają drogę łączącą ul. Ostatnią z ul. Mogilską.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu odnotowuje kolejny sukces. Przy okazji budowy wysokiego na 47 metrów wieżowca, powstanie od lat wyczekiwana droga pomiędzy ul. Ostatnią, a ul. Mogilską. Nowa ulica ma ułatwić życie okolicznym mieszkańcom, którzy będą mogli szybko wydostać się na ul. Mogilską. Do tej pory było to możliwe jedynie przez ul. Śliczną i Meissnera, gdzie kierowcy najczęściej grzęźli w długich korkach – teraz ma się to zmienić.

Przygotowania do budowy nowej drogi już się rozpoczęły. Cała inwestycja została wyceniona na 1,8 mln złotych i powinna być gotowa już we wrześniu tego roku. Ulica będzie posiadała jednostronny chodnik, choć niestety zabraknie ścieżki rowerowej. Pocieszający dla mieszkańców może być jednak fakt, że ZIKiT planuje zakazania poruszania się po nowej drodze samochodów ciężarowych i autobusów.

Nowy apartamentowiec powinien być gotowy w połowie 2018 roku. Budynek będzie liczył 15 pięter, a pod nim znajdzie się parking podziemny na 116 pojazdów. Dodatkowe 27 miejsc parkingowych ma zostać zlokalizowanych na powierzchni, w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego apartamentowca. Inwestor został również zobowiązany do wybudowania wjazdy i wyjazdu z ul. Mogilską.

(pt)

 Dariusz Sieczkowski via Foter.com / CC BY-ND

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie