Branża spotkań biznesowych w Krakowie cofnęła się o 10 lat

Musisz przeczytać

W 2020 roku w Krakowie zorganizowano nieco ponad 1,9 tys. spotkań biznesowych. To o blisko 80 proc., mniej niż w 2019 roku. Pandemia koronawirusa spowodowała powrót krakowskiej branży spotkań do poziomu z 2012 roku. A do tego kompletnie zmieniła ich formułę – połowa wydarzeń biznesowych miała charakter wirtualny.

Urząd Miasta Krakowa opublikował raport „Branża spotkań w Krakowie 2020”. Dokument nie pozostawia złudzeń – koronawirus doprowadził do ogromne regresu tej ważnej dla miasta branży. W ubiegłym roku odbyło się w Krakowie zaledwie 1919 spotkań biznesowych, czyli o 77,2 proc. mniej niż w 2019 roku i o 76,5 proc. mniej niż w 2018 roku. Pandemia koronawirusa spowodowała powrót krakowskiej branży spotkań do poziomu z 2012 roku, kiedy to odnotowano 1855 spotkań. Pandemia wpłynęła też na ich formułę – połowa spotkań miała charakter wirtualny, 42 proc. stacjonarny (odbyły się w trzech pierwszych miesiącach roku, kiedy nie było jeszcze lockdownu), a 8 proc. wydarzeń odbyło się hybrydowo.

„Rozkład spotkań w Krakowie w ciągu 2020 roku był determinowany sytuacją pandemiczną na świecie i w Polsce, dlatego nie wykazywał typowych dla branży cech sezonowości. Najwięcej spotkań odbyło się w styczniu i lutym oraz we wrześniu. Mniejsza liczba odnotowanych spotkań w ubiegłym roku skutkowała mniejszą liczbą uczestników. Na przestrzeni roku rozkład liczby osób również był determinowany panującymi obostrzeniami. Co interesujące, najwięcej uczestników odnotowano w spotkaniach organizowanych w Krakowie w grudniu i byli to uczestnicy spotkań wirtualnych. Wydarzenia biznesowe organizowane w ubiegłym roku w mieście trwały średnio 1,94 dnia” – czytamy w raporcie „Branża spotkań w Krakowie 2020”.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca