Dorota Segda nie jest już rektorem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie

Dr hab. Grzegorz Mielczarek, Grzegorz Mielczarek został wybrany w poniedziałek przez kolegium elektorów na rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zastąpi na tym stanowisku prof. Dorotę Segdę.

W poniedziałek (22 kwietnia) na zebraniu wyborczym Kolegium Elektorów dokonano wyboru Rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na kadencję trwającą od 1 września 2024 roku do 31 sierpnia 2028 roku. Rektorem elektem został dr hab. Grzegorz Mielczarek, prof. AST.  Rektor elekt był jedynym kandydatem na to stanowisko. Dr hab. Grzegorz Mielczarek, prof. AST jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Stuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, dawniej PWST (2003). Za rolę w spektaklu dyplomowym „Maestro” w reżyserii Krzysztofa Globisza został wyróżniony nagrodami na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie.

Aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w latach 2003-2016, gdzie zadebiutował w 2001 r. rolą w spektaklu „Abelard i Heloiza” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. W latach 2017-2019 pracował w Teatrze Polskim w Warszawie, a od 2020 roku jest aktorem Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Od lat współpracuje z Krakowskim Teatrem Scena STU.

Z Uczelnią związał się już w czasach studenckich, kiedy pracował wolontaryjnie jako asystent m.in. prof. Krzysztofa Globisza i prof. Edwarda Linde-Lubaszenko. Obecnie prowadzi ze studentami zajęcia z przedmiotu „praca nad rolą klasyczną”. W latach 2008-2012 oraz od 2021 roku jest prodziekanem Wydziału Aktorskiego w Krakowie.

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej?

Najnowsze

Co w Krakowie