Miał przy sobie 10 woreczków z marihuaną. W jego pokoju hotelowym było jeszcze więcej narkotyków

Musisz przeczytać

48-letni mężczyzna odpowie za posiadania narkotyków i przygotowanie ich do sprzedaży. Został złapany w rejonie Grzegórzek. Trafił do trzymiesięcznego aresztu tymczasowego, ale może posiedzieć za kratami nawet 10 lat.

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali w rejonie Grzegórzek mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki. Narkotyki ujawniono również w pokoju hotelowym, który wynajmował.
W poniedziałek, 11 lipca 2022 roku, policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie udali się w rejon Grzegórzek, gdzie – według zgromadzonych informacji – miał przebywać mężczyzna posiadający narkotyki. Około godziny 12:30 zauważyli podejrzanego, ten jednak ten na widok zbliżających się funkcjonariuszy odrzucił trzymany w ręku pakunek i zaczął uciekać. Próba ucieczki nie była udana, policjanci szybko dogonili i wylegitymowali 48-latka. Kryminalni odnaleźli również paczkę wyrzuconą przez mężczyznę. Jak się okazało, znajdowało się niej 10 woreczków strunowych z zawartością marihuany.

48-latek został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze natomiast udali się do jednego z hoteli w centrum Krakowa, gdzie podczas przeszukania pokoju wynajętego przez mężczyznę znaleźli susz roślinny oraz zbryloną substancje, które po sprawdzeniu za pomocą testerów okazały się narkotykami. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 130 gramów marihuany oraz blisko 170 gramów mefedronu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 13 lipca 2022 roku, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Zachód w Krakowie zastosował wobec 48-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca