Kardynał Dziwisz specjalnym wysłannikiem Papieża Franciszka

Musisz przeczytać

W ostatnich dniach Archidiecezja Krakowska ogłosiła informację dotyczącą nominacji kardynała Stanisława Dziwisza przez Papieża Franciszka. Papież mianował kardynała Dziwisza swoim specjalnym wysłannikiem na obchody 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia i Matki Jedności. Uroczystości te odbędą się w sanktuarium w Kodniu, znajdującym się w diecezji siedleckiej, w dniu 15 sierpnia 2023 roku.

– Ojciec Święty mianował Jego Eminencję, kard. Stanisława Dziwisza, arcybiskupa metropolitę krakowskiego seniora, swoim specjalnym wysłannikiem na obchody 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia i Matki Jedności, które odbędą się w sanktuarium w Kodniu (diecezja siedlecka) 15 sierpnia 2023 rok -poinformowała archidiecezja.

W tym roku w kodeńskim sanktuarium obchodzi 300-lecie koronacji ikony Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia i Matki Jedności – Główne obchody uroczystości odbędą się 15 sierpnia przy okazji odpustu w sanktuarium, kiedy to kodeńska Pani zostanie ukoronowana nowymi koronami, których fundatorem jest senator Grzegorz Bierecki. Do duchowej stolicy Podlasia ma przyjechać prezydent Andrzej Duda, a Papież Franciszek zapowiedział, iż ma przybyć specjalny watykański wysłannik. Dziś wiemy, iż będzie nim kardynał Stanisław Dziwisz – informują sanktuarium. 

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca