Kolejna radna rezygnuje z mandatu

Musisz przeczytać

Kolejna radna Prawa i Sprawiedliwości rezygnuje z mandatu na rzecz stanowiska. Barbara Nowak nie chce być już miejską radną – poinformował na Twitterze przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Bogusław Kośmider. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach, była już radna zasiądzie na fotelu małopolskiego kuratora. To już kolejna osoba z Prawa i Sprawiedliwości, która fotel w Radzie Miasta Krakowa zamieniają na kierownicze gabinety.

Do walki o stanowisko małopolskiego kuratora zgłosiło się kilku kandydatów, ale ich podania zostały odrzucone ze względów formalnych. Wszystkie wymogi spełniał za to wniosek Barbary Nowak – historyka i wieloletniej dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 85 w Krakowie.

– Nie jest to kandydatura z kapelusza, bo Pani radna od lat jest związana z wydziałem edukacji, była dyrektorką, a ostatnio przewodniczyła komisji edukacji w urzędzie miasta, ale fakt faktem nie miała żadnych kontrkandydatów – mówi nam anonimowo jedna z pracownic małopolskiego kuratorium oświaty.

Wśród radnych, którzy w obecnej kadencji zrzekli się mandatów są jeszcze: Małgorzata Popławska, która została wiceprezesem w Krakowskim Parku Technologicznym, Wojciech Kolarski zrzekł się mandatu radnego na rzecz stanowiska podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Józef Pilch zamienił radę miasta na gabinet wojewody małopolskiego.

(ip)

fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca