Koronawirus w szkole. I jest zgoda na zdalne nauczanie. AKTUALIZACJA – sanepid cofnął zgodę

Musisz przeczytać

Jeszcze nie zaczęła się nauka, a koronawirus już jest w szkole. Zakażenie COVID-19 potwierdzono u dyrektorki szkoły w Wietrzychowicach w powiecie tarnowskim. Koronawirusa ma także sekretarka. Sanepid najpierw pozytywnie zaopiniował wniosek władz gminy o zdalne nauczanie. 1 września w gminie Wietrzychowice uczniowie mieli zostać w domu, ale gdy gmina szykowała się już do zdalnego nauczania, sanepid wycofał zgodę. Mamy więc powtórkę z Zakopanego, gdzie najpierw służby sanitarne pozwoliły na zdalną naukę, a potem się z tego wycofały.

„W Wietrzychowicach, w północnej części powiatu tarnowskiego, uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny od nauki w trybie zdalnym. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dyrektorki i sekretarki zespołu szkół w Wietrzychowicach” – informowało Radio Kraków w południe w piątek, 28 sierpnia.

Władze gminy o całej sprawie poinformowały sanepid i poprosiły o przesunięcie terminu rozpoczęcia nauki w szkole w trybie tradycyjnym na późniejszy. – W środę otrzymaliśmy pozytywną decyzję od sanepidu. To jest cały proces, od wniosku do sanepidu, poprzez zgodę, między innymi także ważnym elementem całego procesu jest powiadomienie rodziców. Nie chcieliśmy tego robić w ostatniej chwili, stąd też zareagowaliśmy wcześniej i w środę już rodzice zostali powiadomieni, że ich dzieci do szkoły pójdą 7 września – wyjaśniał rozgłośni lokalnej wójt Wietrzychowic Tomasz Banek.

Ale kilka godzin Radio Kraków podało, że sanepid wycofał pozwolenie na naukę zdalną i uczniowie mają przyjść do szkoły 1 września.

(red)

Od 1 września szkoły w Krakowie będą uczyć stacjonarnie. Ale to się może zmienić

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca