Krakowski sklep Folkstar przy ul. Grodzkiej zamknięty

Sklep Folkstar znika z Krakowa. Największy w Polsce dystrybutor polskiego wzornictwa ludowego z dniem 30 lipca zamknął swój jedyny sklep w Krakowie. Powód? Wysoki czynsz, który na skutek waloryzacji opłat został w ostatnim czasie podniesiony, a to sprawiło, że sklep przestał być rentowny.

Sklep działał przy ul. Grodzkiej od września 2020 roku. Można było w nim kupić produkty z ludowym akcentem. Nie przypadkowo firma nazywana jest  „liderem etnobranży” w Polsce  – W swojej ofercie Folkstar ma długą listę produktów, które są wytworem tradycyjnego rzemiosła, jak i wiele gadżetów, drobiazgów, przedmiotów codziennego użytku o designie inspirowanym folkiem – czytamy na profilu firmy. W sklepie przy ul. Grodzkiej można było nabyć m.in. kubki z kogutami, magnesy na lodówkę, papierowe serwetki, kosmetyczki, etui na okulary, smycze, breloki, zegary ścienne, podkładki korkowe pod szklanki i pod myszy do komputera, fototapety czy tekstylia. Przy okazji otwarcia sklepu w Krakowie, przygotowano specjalnie zaprojektowany  wzór krakowski – inspirowany krakowskim strojem ludowym, a w szczególności wielokolorowym haftem jedwabną nicią na suknie, stosowanym na początku XX wieku.

Produkty z oferty Folkstaru dalej można nabyć w jednym ze sklepów w Sukiennicach oraz w sklepie „Krakuska” na ul. Szewskiej. Przez cały czas są także dostępne w sklepie internetowym. Po zamknięciu sklepu w Krakowie, sieć Folkstar ma 9 sklepów stacjonarnych w Polsce.

Najstarszy dom handlowy w Polsce obchodzi swoje święto

Jarek Strzeboński

 

Najnowsze

Co w Krakowie