Młynówka pod nóż. „Rżną jak leci”

Musisz przeczytać

Kraków traci kolejne drzewa – tym razem wycinka sięgnęła do Młynówki Królewskiej, gdzie zamiast terenów zielonych powstanie nowy blok. To efekt pozwolenia na budowę, które zezwala deweloperowi na wycięcie drzew uniemożliwiających budowę. – Pozwolenie zostało niedawno zaskarżone, a oni rżną drzewa jak leci – mówi Małgorzata Kubis, mieszkanka Krowodrzy.

To właśnie ów pozwolenie na budowę stało się kością niezgody na linii mieszkańcy – deweloper. Krakowianie zaskarżyli bowiem pozwolenie budowlane wydane przez miasto, do wojewody małopolskiego. Ich zdaniem urzędnicy oszukali mieszkańców obiecując, że przyjęty przez władze miasta plan zagospodarowania przestrzennego ochroni tereny zielone Młynówki Królewskiej. Pominięto za to fakt, że na kilku działkach będzie możliwość wybudowania osiedla.

Budynek ma powstać w okolicy Szkoły Podstawowej nr. 36 pomiędzy ulicami Racławicką a Rzeczną. – Jak Pan widzi, jeszcze kilka tygodni temu był tu mały lasek, a teraz mamy łysą polanę – żali się Pani Małgorzata spacerująca po Młynówce Królewskiej z wnuczką. Okazuje się jednak, że deweloper nie złamał prawa, bo wycięte zostały jedynie drzewa owocowe i samosiewów drzew ozdobnych, które nie wymagają zgody na wycięcie.

Tymczasem sprawa skargi mieszkańców utknęła gdzieś pomiędzy urzędniczymi biurkami. Urząd Wojewódzki nie zajmuje się tą sprawą, bo dokumenty, które otrzymał od miejskich urzędników z odwołaniem mieszkańców, były niekompletne i nie wiadomo jak długo potrwa zanim na biurko wojewody trafi poprawiona – kompletna wersja odwołania od decyzji o pozwoleniu na budowę bloku.

Mieszkańcy na rozstrzygnięcie sprawy będą musieli poczekać, podobnie jak deweloper, który bez prawomocnego pozwolenia na budowę nie może rozpocząć inwestycji. Niestety wszyscy pozostaje więc w rękach krakowskich urzędników.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca