Utrudnienia w czasie pogrzebu Kardynała

Musisz przeczytać

Tłumy krakowian pojawiły się na wieczornej mszy przy trumnie zmarłego wczoraj rano kardynała Franciszka Makarskiego. Msza w kościele Ecce Homo ss. Albertynek rozpoczęła uroczystości pogrzebowe, które zakończą się w piątek pogrzebem na Wawelu.

W czasie mszy homilię wygłosił bp Grzegorz Ryś, wspominał wielką skromność kardynała Macharskiego, który pomagał bezdomnym i ubogim, a także wielu chorym w krakowskich szpitalach.

Próbuję policzyć, ile razy widziałem go w purpurowej sutannie, może z 10 razy by się złożyło. Zawsze czarna sutanna, zawsze najmniejszy ze wszystkich krzyżyk pektoralny, zawsze skromny pierścień, wszystkie inne rozdał” – mówił biskup Ryś, wspominając, że sam otrzymał krzyż od kardynała.

Uroczystości pogrzebowe

Już dzisiaj ciało kardynała zostanie przewiezione do kaplicy w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, gdzie o godz. 10 rozpocznie się msza św. dla pracowników kurii. O godz. 18 trumna zostanie przeniesiona do bazyliki oo. franciszkanów; tam odprawione będą nieszpory.
Mieszkańcy Krakowa i całej archidiecezji będą mogli się modlić przy trumnie z ciałem b. metropolity krakowskiego przez cały czwartek. W tym dniu o godz. 17. odprawiona będzie msza św., której będzie przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Po niej kondukt pogrzebowy wyruszy ulicą Grodzką do Katedry na Wawelu.
Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w Katedrze na Wawelu w piątek o g. 11.00. Ciało kardynała spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława.

Utrudnienia w ruchu

Jak ostrzega ZiKiT, w związku z uroczystościami pogrzebowymi Kardynała Macharskiego, w trakcie przejścia konduktu żałobnego, podczas mszy i złożenia ciała do krypty, mogą w miejscach uroczystości wystąpić utrudnienia w ruchu i chwilowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej.
Przygotowano już rezerwowy tabor i zależnie od ilości osób, która będzie kierowała się do centrum, będziemy decydowali o wzmocnieniu konkretnych kursów i linii.

(bg)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca