Szok! Na krakowskich ulicach trwa akcja „Odsłoń ci*kę na Wawelu!” [zdjęcia, +18]

Wow! Szok! Czego to ludzie jeszcze nie wymyślą! Pracownicy i absolwentki krakowskiej ASP zainspirowane starożytnym rytuałem Ana-suromai wspólnie odsłaniają… genitalia.

Jakby tego było mało, to robią sobie zdjęcia, a następnie publikują je w sieci. I jak to w takich sytuacjach bywa – wywołują absolutnie skrajne opinie. 

Ana-suromai to rytuał, który polega na nagłym odsłanianiu genitaliów przez kobiety. W taki sposób… błogosławi się świat i udziela mu seksualnej mocy.

Ten rytuał postanowiły przypomnieć panie w Krakowie i – jak przekonują – ma ona drugie dno i nie jest tylko frywolnym pokazaniem genitaliów.

– Operacja Ana-suromai ma przypomnieć o dawnej, odmiennej perspektywie. Ma przywołać utracone znaczenie kobiet i kobiecości. Ma przywrócić wartość mocy wynikającej z umiejętności wydawania na świat nowego życia. Ma podkreślić znaczenie kobiet, zaznaczyć istnienie innej perspektywy – perspektywy widzianej z pozycji kobiety – mówiła portalowi shapemeup.pl Anna Kuśpiel, absolwentka ASP w Krakowie.
 
Pani Anna dodaje, że nie wszystkie koleżanki zapałały euforią do tego pomysłu.
 
– Ku mojemu zaskoczeniu większość studentek nie podzieliła mojego entuzjazmu. „Nie pokażę cipki na ulicy!” – słyszałam. Ale ja nie odbierałam tego tak powierzchownie. Dwa dni później spotkałyśmy się pod akademią – po świcie, koło 7 rano. Było nas pięć. Stanęłyśmy w centralnej części Placu Matejki, przy którym stoi główny gmach Akademii i Wydział Rzeźby, z którym jesteśmy związane. Przełamałyśmy swoje bariery. Po kilku próbach z samowyzwalaczem i nerwowym obserwowaniem, czy nie ma kogoś za blisko nas, udało się – było pierwsze zdjęcie. Od razu zaczęłyśmy snuć plany, gdzie wykonamy kolejne fotografie, by zapładniać wszystkie sfery życia kobiecością  – opowiadała.
 
Sprawa niektórych bawi, a niektórych szokuje. Portal Pikio nazwał ją nawet akcją „Odsłoń ci*kę na Wawelu!”.
 
Jakby nie było – sprawa na pewno przykuwa uwagę. No bo co byście zrobili, gdybyście podczas spaceru po Krakowie zobaczyli coś takiego:
fot. Shapemeup.pl
 
 
dn
 
zdjęcie tytułowe / fot. shapemeup.pl
 
 
https://krknews.pl/kompletnie-zwariowana-akcja-podkrakowskiej-drodze-traktor-ciagnal-wideo/
 
 

Zobacz także