Niedzielne czuwanie nad Wisłą w Krakowie. Dla Odry…

„Kraków opłakuje Odrę nad Wisłą” – pod takim hasłem organizowany jest niedzielny happening na bulwarach wiślanych, naprzeciwko Wawelu. Początek – godz. 19. To spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy opłakujący skutki katastrofy ekologicznej na Odrze.

„Pod hasłem „Kraków opłakuje Odrę nad Wisłą”, mamy potrzebę choć symbolicznego wsparcia natury… Będziemy od 19 na plaży vis-a-vis Wawelu. Ma być rzecznie i żałobnie, ubierzmy się na czarno, granatowo czy fioletowo. Weźmy znicze czy inne światełka, nawet lampki rowerowe” – informują Siostry Rzeki. Organizatorki niedzielnego wydarzenia nad Wisłą w Krakowie zaznaczają, że spotkanie będzie miało charakter kameralny i nie będzie to typowy protest. „Chcemy być razem, otuleni pieśnią, opłakać tę wielką krzywdę” – podkreślają Siostry Rzek. Zachęcają, by podobne akcje organizować nad innymi rzekami.

My już się szykujemy na wspólny marsz żałobny w Warszawie, wczoraj powstał baner i te smutne śnięte ryby… Jeśli ktoś…

Posted by Siostry Rzeki on Friday, August 19, 2022

Czuwanie dla Odry nad Wisłą w Krakowie odbędzie się w cieniu Marszu Żałobnego dla Odry organizowanego w Warszawie. Tam może pojawić się kilka tysięcy osób.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie