Nietrzeźwy kierowca autobusu zatrzymany na Bronowicach

Musisz przeczytać

Policjanci krakowskiej drogówki w rejonie Bronowic zatrzymali do kontroli autobus rejsowy, którego kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.
 
Do wydarzenia doszło na ul. Pasternik. Mundurowi zatrzymali do kontroli autobus jadący w kierunku Katowic, gdyż miał uszkodzoną przednią szybę. W trakcie kontroli kierujący pojazdem, w którym znajdowało się 12 pasażerów, został poddany badaniu na zawartość alkoholu.
Jak się okazało, 58-letni mieszkaniec Krakowa prowadził autobus, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy, a o całej sytuacji powiadomiono właściciela firmy, który na miejsce skierował innego kierowcę. Autobus nie mógł jednak kontynuować dalszej jazdy z pasażerami ze względu na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu braków technicznych.
 
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 58-latek może także stracić prawo jazdy nawet na 15 lat, a co za tym idzie źródło zarobkowania.
 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca