Nowa ulica Krupnicza. Mikropark i…

Wszystko wskazuje na to, że Kraków doczeka się pierwszego woonerf’a, czyli deptaka z uspokojonym ruchem samochodów. Już w piątek, 20 maja o godzinie 18:00 przy ulicy Krupniczej rozlokowany zostanie mikropark, czyli modułowy system integrujący elementy zieleni, siedzisk i stojaków na rowery, który będzie pierwszym krokiem w kierunku realizacji deptaka.

Tworzenie woonerf’ów to trend, który zatacza coraz większe kręgi na całym świecie i obecny będzie także w Krakowie. Wypożyczony przez Krakowski Park Technologiczny mikropark integrujący elementy zielone wraz z infrastrukturą rowerową oraz ławkami stanie przy ulicy Krupniczej. Będzie to pierwszy etap prac nad deptakiem.

Dostrzegając potrzebę powiększania przyjaznych terenów zielonych w ścisłym centrum, miejskie jednostki – Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu – rozpoczęły prace nad stworzeniem nowoczesnego deptaka na Krupniczej, na który po zakończeniu remontu przy ulicy Rajskiej przewiezione zostaną dodatkowe donice z roślinami. Dzięki tym zabiegom małymi krokami Krupnicza zmieni się w piękny i spokojny trakt pieszy.

(ip)

fot. materiały prasowe

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie