Od jutra problemy dla kierowców!

Musisz przeczytać

Od jutra na terenie Krakowa zaczną obowiązywać pierwsze, poważne utrudnienia w ruchu związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Kierowcy już dziś powinni omijać szerokim łukiem al. 3 Maja, która została wyłączona z ruchu. Jutro dodatkowo zaczną obowiązywać również strefy ograniczonego ruchu.

Kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia w ruchu. Zamknięta zostanie m.in. zachodnia nitka al. Trzech Wieszczów. Kierowcy będą mogli korzystać jedynie z jezdni wschodniej, po jednym pasie w każdym z kierunków, tak pozostanie do końca trwania Światowych Dni Młodzieży.

Ponadto kierowcy powinni pamiętać o posiadaniu odpowiednik wjazdówek, które będą wymagane przez organizatorów i policję podczas kontroli na granicach stref ograniczonego ruchu. Te pojawią się nie tylko w obrębie Rynku Głównego, ale również na terenie zachodniej części miasta do obwodnicy autostradowej, która będzie wyznaczała granicę strefy.

Służby przypominają, że oprócz posiadania wymaganych wjazdówek, powinniśmy posiadać przy sobie dokument potwierdzający adres naszego zamieszkania lub też zatrudnienie w zakładzie, który mieści się na terenie strefy ograniczonego ruchu. Specjalne wjazdówki można pobrać ze strony internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, wypełnić w podstawowe informacje a następnie umieścić za przednią szybą naszego samochody.

Osoby wynajmujące mieszkanie w strefie ograniczonego ruchu, oprócz wjazdówki powinny posiadać przy sobie również dokument potwierdzający zamieszkanie w strefie. Może to być np. umowa najmu podpisana z właścicielem mieszkania. Problem pojawia się jednak, gdy w wynajmowanym lokalu mieszka kilka osób, a umowa jest podpisana tylko z jednym z lokatorów. W takim przypadku pomóc może np. rachunek wystawiony na nasze nazwisko i na adres wynajmowanego mieszkania.

Odpowiednie wjazdówki muszą posiadać również osoby dojeżdżające przez strefę ograniczonego ruchu do pracy. Dodatkowo pracownicy powinni posiadać przy sobie zaświadczenie o zatrudnieniu, wystawione przez pracodawcę z podpisem i pieczątką.

Więcej informacji dotyczących bieżących utrudnień i zmian organizacji ruchu w kolejnych dniach Światowych Dni Młodzieży, można znaleźć na www.sdminformacjadrogowa.pl

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca