Pociągiem z Krakowa do Chorwacji już w te wakacje [rozkład jazdy]

Pociągiem z Krakowa do Chorwacji? Tak – to będzie możliwe. W trakcie najbliższych wakacji do Chorwacji będzie można dostać się z Krakowa właśnie w taki sposób. Urząd Transportu Kolejowego wydał zgodę na uruchomienie takiego połączenia kolejowego dla czeskiego RegioJet. Podróż z Krakowa do Splitu potrwa niespełna 21 godzin.

Uruchomienie wakacyjnych pociągów z Krakowa do Chorwacji czeski przewoźnik RegioJet zapowiadał już jesienią ubiegłego roku. Teraz zapadła ważna decyzja potwierdzająca te plany – Urząd Transportu Kolejowego zgodził się na uruchomienie pociągów na trasie z Krakowa do Splitu. Jak podaje interia.pl, czeski przewoźnik może uruchomić kursy do chorwackich miast – Rijeki i Splitu od 15 czerwca 2022 roku. Zgoda jest ważna do roku 2026. Pociągi będę kursować tylko w sezonie letnim – od czerwca do września.

Znany jest już rozkład jazdy. Pociągi na trasie Kraków – Split będą kursować trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Z Chorwacji do Polski pociągi pojadą we wtorki, piątki i niedziele.
Oto rozkład jazdy na trasie Kraków – Split:
Kraków – godz. 15.30
Katowice – 16.28
Tychy – 16.43
Rybnik – 17.14
Wodzisław Śląski – 17.29
Wiedeń – 20.51
Zagrzeb – 3.30
Rijeka – 8.36
Split – 12.21
Trasa powrotna:
Split – 15.30
Rijeka – 18.35
Kraków – 12.12

W związku z pytaniami Czytelników, wysłaliśmy do przewoźnika prośbę o podanie cen biletów na to połączenie i terminy sprzedaży. Nie ma jeszcze ustalonej ceny ani terminu sprzedaży biletów. – Zakładamy, że ceny biletów na połączenie do Chorwacji będą podobne jak w przypadku pociągu Praga-Split/Rijeka – poinformował nas Michał Plaza z RegioJet. Rok temu najtańsze bilety na miejsca siedzące kosztowały ok. 100 złotych, sypialne – ok. 135 złotych. Oficjalna informacja o cenach biletów na pociągi z Krakowa do Splitu i terminach ich sprzedaży pojawi się wraz z ostatecznym umieszczeniem tego połączenia w rozkładzie jazdy. Decyzja UTK to umożliwia.

(GS)

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie