Poland Business Run 2022 już w niedzielę. Szczegóły i utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę, 3 września, odbędzie się 12. edycja biegu sztafetowego Poland Business Run. Na liście startowej jest 36 445 biegaczy, spośród których 9 tysięcy zmierzy się podczas zawodów w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pomoże potrzebującym.

Bieg odbędzie się w formie sztafety 5×4 km. W tym roku wszystkie drużyny pobiegną w jednej turze, zawodnicy rozpoczynający sztafetę wystartują w niedzielę o godz. 10. Dekoracja zwycięzców planowana jest ok. godz. 12.30. Nowością są biegi dla dzieci, które będą odbywały się w Parku Jordana co godzinę od 11 do 14. O 13.30 odbędzie się koncert Nicka Sincklera. Planowane zakończenie imprezy i pikniku nastąpi około godz. 18.

Trasa będzie prowadziła wokół Błoń Krakowskich. Każdy zawodnik drużyny będzie miał do pokonania takie samo okrążenie trasy, wiodącej deptakiem al. 3 Maja w kierunku Cichego Kącika, dalej chodnikiem i drogą dla rowerów wzdłuż ul. Piastowskiej, następnie ul. Na Błoniach, deptakiem al. Focha i deptakiem al. 3 Maja aż do strefy zmian, gdzie nastąpi przekazanie pałeczki kolejnemu zawodnikowi.

– W związku z wydarzeniem zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w niedzielę, 3 września, w godz. 6.00–14.00. Z ruchu wyłączone zostaną: al. 3 Maja – na odcinku od skrzyżowania z ul. Oleandry do skrzyżowania z ul. Reymana – a także deptak wokół Błoń i droga dla rowerów na ul. Reymana. Wzdłuż trasy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania. Prosimy o zastosowanie się do oznakowania i przeparkowanie samochodów na czas wprowadzonych zmian – tłumaczy Andrzej Batko, kierownik Zabezpieczenia Biegu.

Po zawodach biegacze zaproszeni są na piknik do Parku Jordana, gdzie organizatorzy i sponsorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji, m.in. koncert Nicka Sincklera, strefę chillout, miejsce na wspólne zdjęcia i food trucki.

Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie. Należy to zrobić 3 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Organizatorzy dopuszczają także mierzenie czasu za pomocą zegarka sportowego oraz bieg na bieżni stacjonarnej.

Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www.pbr.pl. Nie trzeba się logować, tylko kliknąć przycisk “Dodaj wynik”, który pojawi się w dniu wydarzenia. Gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej sztafety ukończą bieg i prześlą swoje wyniki, drużyna znajdzie się w klasyfikacji generalnej. W tym roku po raz pierwszy w ramach Poland Business Run każdy biegacz, oprócz tradycyjnego medalu, otrzyma również medal w formie tokenu NFT.

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie