Pożyczka na raty – wszystko, co trzeba wiedzieć

Pożyczka ratalna może być doskonałą opcją dla osób, które rozważają pożyczenie większej kwoty pieniędzy. Sprawdzone oferty proponowane są zarówno przez banki, jak i przez renomowane instytucje finansowe. Na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać jak najlepszą propozycję? Sprawdź, co warto wiedzieć o pożyczkach na raty!

Główne zalety pożyczki na raty

Co jakiś czas każdy potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki. Czasem konieczne jest sfinansowanie nagłej potrzeby, np. naprawy samochodu u mechanika, innym razem zaś pragniemy pozwolić sobie na coś przyjemniejszego. W każdym przypadku staje się jednak przed ważnym wyborem. Zarówno banki, jak i renomowane instytucje finansowe oferują dwa rodzaje pożyczek: krótkoterminowe i ratalne.

Pożyczki na raty to świetne narzędzia umożliwiające swobodne rozłożenie płatności na wybrany horyzont czasowy. W przeciwieństwie do tzw. szybkich pożyczek nie ma konieczności regulowania obciążenia od razu. Często może przekładać się to na lepszą sytuację finansową gospodarstwa, ponieważ miesięczny budżet domowy nie jest tak obciążony. Zadłużenie spłacane w ratach może być też bezpieczniejsze dla obydwu stron umowy, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia trudności z jego spłatą.

Czas trwania umowy pożyczki ratalnej

W zależności od konkretnego produktu pożyczki na raty mogą być udzielane na różne okresy kredytowania. Czas spłaty zależy od wybranej oferty, jednak dobre firmy pożyczkowe oferują obecnie nawet kilkuletnie horyzonty czasowe. Bezpieczną i wiarygodną ofertę poznamy między innymi po możliwości dostosowania każdego aspektu produktu. Wyższy okres spłaty może wiązać się z wyższym wskaźnikiem RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), co wynika z wyższych kosztów obsługi takiego zobowiązania. Wybierając ten produkt, warto postawić na rozwiązania pozbawione większego ryzyka, ale jednocześnie takie, które nie będą powodowały myślenia o pożyczce latami. Jeśli więc posiada się odpowiednią zdolność kredytową, nie ma potrzeby wybierać maksymalnego okresu spłaty.

Sprawdź ofertę na stronie https://www.provident.pl/pozyczka-w-domu/z-miesieczna-rata.

Sposób spłacania pożyczki ratalnej

Większość osób nie może wyobrazić sobie braku konta bankowego i platformy transakcyjnej. Jednak są takie sytuacje, kiedy potrzebujemy uzyskać wsparcie finansowe w formie gotówkowej. Wypłata środków z banku to kolejna czynność, na którą trzeba poświęcić czas, a nierzadko również pieniądze, mając na uwadze prowizje od wypłaty. Dlatego dobre pożyczki na raty można otrzymać na dwa sposoby:

  • w formie przelewu na wskazany rachunek bankowy;
  • w formie gotówkowej.

Wnioskowana kwota zostaje wówczas przekazywana przez pracownika firmy. Co więcej, osoby, które chcą na bieżąco spłacać zobowiązanie, mogą wybrać również cotygodniowe spłaty zamiast klasycznych, miesięcznych. Im więcej możliwości wyboru, tym lepiej! 

Najnowsze

Co w Krakowie