Śledztwo w sprawie pożaru Archiwum Urzędu Miasta jeszcze trochę potrwa

Śledztwo w sprawie pożaru Archiwum Urzędu Miasta zostało przedłużone do lutego przyszłego roku – informuje Radio Kraków.

O powodach wydłużenia śledztw mówił Radiu Kraków rzecznik Prokuratury Okręgowej Janusz Hnatko. Jak tłumaczył, każda opinia, każde kolejne przesłuchanie rodziło kolejne pytania. W związku z tym była potrzeba słuchania następnych świadków i zdobywania następnych dowodów, tak aby można było w pewnym momencie podjąć decyzję, czy stawiamy komuś zarzuty i jakie zarzuty ewentualnie, i jaki jest dalszy bieg tego postępowania” – wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

To nie pierwsze wydłużenie śledztwa w sprawie pożaru Archiwum Miasta Krakowa. Pod koniec 2021 roku śledczy zapewniali, że postępowanie zakończy się w lutym. Teraz znowu pada luty, ale już 2023 roku.

Na początku lutego 2021 roku w pożarze Archiwum Miasta Krakowa zostały zniszczone prawie wszystkie zgromadzone w archiwum dokumenty. Udało się uratować jedynie kilometr akt – spośród 20 kilometrów dokumentów.

(red)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie