Straż Miejska i MPK podliczają ubiegły rok

Musisz przeczytać

Krakowscy strażnicy miejscy podsumowali ubiegłoroczną współpracę z Krakowskim MPK. Najczęściej dotyczyła ona blokowania torowisk przez nieprawidłowo zaparkowane samochody. Przeprowadzono również wspólnie akcję „Wystarczy 1 metr” oraz 18 akcji „Bezpieczny powrót”.

W ubiegłym roku zdecydowanie najczęściej strażnicy miejscy wspierali kolegów z MPK w przypadkach blokowania torowisk. W sumie odnotowano aż 237 takich przypadków. Zdecydowanie największą popularnością wśród źle parkujących swoje samochody, cieszyła się ul. Długa, gdzie do zatrzymania ruchu tramwajowego dochodziło aż 129 razy. Kierowcy blokowali też  tramwaje na ul. Rakowickiej (65 razy), Dajwór (24 razy) i Zwierzynieckiej (10 razy).

Strażnicy Miejscy włączali się również w akcje „Bezpieczny powrót”, która miała na celu zadbanie o bezpieczeństwo pasażerów wracających do domu. Straż miejska i krakowskie MPK wytypowali linie na których najczęściej dochodzi do łamania prawa i zorganizowali wspólne patrole strażników i kontrolerów biletów. Mandaty otrzymały aż 172 osoby i skierowano 25 wniosków o ukaranie do sądu. Dzięki wspólnym patrolom udało się również przyłapać blisko tysiąc gapowiczów. – Akcje mają na celu przeciwdziałanie przypadkom zakłócania spokoju i porządku publicznego, niszczenia mienia, używania słów nieprzyzwoitych oraz spożywania napojów alkoholowych na przystankach, w autobusach oraz tramwajach – wyjaśnia Grzegorz Dyrkacz, dyrektor ds. zarządzania przewozami w MPK SA w Krakowie.

Wszystko wskazuje na to, że współpraca Staży Miejskiej Miasta Krakowa i krakowskiego MPK będzie kontynuowana również w tym roku.

(pt)

fot. Marcin Warszawski

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca