Szukasz pracy? Ta mapa może ci pomóc!

Musisz przeczytać

Jobmapa.gupkrakow.pl – to tutaj powinni zajrzeć ludzie, którzy poszukują pracy. Nowy projekt został stworzony w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie.

– Jobmapa powstała po to, żeby wszyscy, którzy szukają pracy, mogli łatwo i szybko znaleźć interesującą ofertę w konkretnych miejscach na mapie Krakowa, nawet z podziałem na dzielnice. Z punktu widzenia naszego miasta, jest to także kolejne wskazanie jednej z bardzo istotnych strategicznie spraw, czyli miasta krótkich odległości, miasta 15-minutowego. Bliskość miejsca zatrudnienia zaczyna odgrywać dla pracowników coraz większe znaczenie, dlatego niejednokrotnie decyduje ona o atrakcyjności oferty – podkresla Marek Cebulak, Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Na mapie wyświetlają się tylko te oferty, w których pracodawca dokładnie określił adres miejsca pracy oraz podał dane kontaktowe. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość sprawdzenia najnowszych ofert w danym obszarze Krakowa, a także szybkie nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcą.

– Serwis jest bardzo prosty i intuicyjny, wystarczy w wyszukiwarce wybrać dzielnicę Krakowa, a w wynikach wyszukiwania pojawią się oferty dostępne w danym obszarze miasta. Użytkownik zobaczy na interaktywnej mapie dwa rodzaje znaczników. Granatowa pinezka symbolizuje pojedynczą ofertę pracy. Po jej aktywowaniu udostępnione zostaną informacje na temat pracodawcy, stanowiska pracy oraz kontakt do pracodawcy. Z kolei ciemnoniebieski okrąg z cyfrą symbolizuje większą liczbę ofert znajdujących się na danym obszarze. Dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład sprawdzenie średniej płacy krajowej dla danego stanowiska, pozwolą porównać ze sobą oferty – dodaje Cebulak.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca