Rozstrzygnięto konkurs na sponsora tytularnego Areny [zdjęcia, wideo]

Największa hala widowiskowa w Polsce nadal będzie nosić nazwę Tauron Arena Kraków. Agencja Rozwoju Miasta wyłoniła zwycięzcę konkursu na sponsora tytularnego, którym pozostanie Tauron Polska Energia. Energetyczny lider przez ostatnie cztery lata budował markę w oparciu o niezwykły obiekt. 

– Doświadczenia ostatnich 5 lat pokazały, że współpraca z Tauronem jest naprawdę dobra. Trzeba podkreślić, że z punktu widzenia ekonomicznego była to najkorzystniejsza oferta – mówi Jerzy Muzyk, wiceprezydent Krakowa.

Tauron Polska Energia jest sponsorem tytularnym obiektu od 2015 roku. Przez ten okres odbyło się 900 wydarzeń sportowych, kulturalnych i religijnych. W wielkiej hali widowiskowej mogliśmy zobaczyć Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku czy koncerty największych gwiazd światowego formatu jak m.in. Metallica, Iron Maiden, Sting, Bruno Mars, Kiss, Ozzy Osbourne, Toto czy David Guetta.  

– Realizując strategię biznesową nie zapominajmy o tym, jak ważne jest szeroko rozumiane otoczenie, w którym funkcjonujemy. Kraków to istotny punkt na naszej biznesowej mapie, dlatego bardzo się cieszę z tego, że w ten sposób zaznaczamy swoją obecność tutaj. Co równie dla nas istotne obiekt tętni życiem nie tylko w dniach spektakularnych koncertów czy emocjonujących wydarzeń sportowych. W tygodniu można tu jeździć na rolkach, rowerach BMX, a zimą na łyżwach – komentuje Filip Grzegorczyk, prezes Taurona. 

Podpisanie umowy między miastem a Tauron / fot. KRKnews.pl

W Tauron Arenie odbywają się również wydarzenia religijne jak spotkanie papieża Franciszka z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży. 

– Dla Agencji Rozwoju Miasta posiadanie stabilnego partnera, zapewniającego istotną część przychodów to niezwykle ważna sprawa. Jeśli ten partner jest znaną firmą to tym bardziej. Oferujemy markę najbardziej znanego obiektu w Polsce, który jest jednym z najbardziej liczących się w całej Europie. Ta współpraca przynosi obopólne korzyści – stwierdza Małgorzata Marcińska, prezes zarządu ARM S.A. 

W obiekcie można urządzić zawody sportowe w 18 dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Są to m.in. boks, łyżwiarstwo figurowe, piłka ręczna, sporty ekstremalne, sporty walki, tenis ziemny, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne.

– Arena to największy obiekt w Polsce. Blisko 20 tys. osób było na koncercie Metallicy, świadczy o tnaszej wyjątkowej kubaturze. Ponad 15 tys. osób mieści się na imprezach sportowych. W tym roku odwiedzi nas ponad 4 mln osób od otwarcia Areny w 2014 roku. W zeszłym roku obchodziliśmy jubileusz 5-lecia Areny. W ciągu całego zeszłego roku odwiedziło nas 900 tys. osób i odbyło się ok. 300 wydarzeń – informuje Małgorzata Marcińska. 

Tauron Polska Energia nadal sponsorem tytularnym Tauron Areny Kraków 🤩😎🥳

Posted by KRKnews.pl on Friday, January 10, 2020

js

Najnowsze

Co w Krakowie