Urzędnicy zdążą z rowerami do zimy?

Wszystko wskazuje na to, że miejskie rowerowy w Krakowie, mieszkańcy będą mogli wypożyczyć w okolicach… zimy! Ewentualnie, jak dobrze pójdzie, wczesnej jesieni. W tym tygodniu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu miał podpisać umowę z nowym operatorem roweru miejskiego. Nie podpisze, ze względu na kolejną skargę jednego z oferentów.

To nie pierwsze opóźnienie związane z miejskimi rowerami. Szczęśliwie, po wielu nieudolnych próbach, w kwietniu ZIKiT wyłonił firmę, która wygrała konkurs na zdobycie koncesji operatora krakowskiego roweru publicznego. W tym tygodniu planowane było podpisanie umowy z firmą BikeU, połączone z prezentacją nowego cennika i harmonogramu dostaw rowerów.

Zapowiedziane przez firmę NB Service Sp. z o. o., złożenie do sądu skargi spowodowało, że podpisanie umowy musi zostać odłożone. „To kolejna, zdaniem ZIKiT, nieuzasadniona próba opóźnienia uruchomienia roweru publicznego pod Wawelem (to już trzecia skarga, w tym postępowaniu koncesyjnym, złożona przez podmioty związane z grupą kapitałową Nextbike)” – czytamy w komunikacie krakowskiego magistratu.

„Tego typu działania nie tylko wydłużą czas uruchomienia sieci wypożyczalni rowerów publicznych, ale także blokują możliwość wprowadzenia rozwiązań tymczasowych, na przykład chwilowego uruchomienia rowerów z poprzednich lat.

Zgodnie z ustawą o koncesji na roboty budowlane lub usługi Wojewódzki Sąd Administracyjny ma 30 dni na rozpatrzenie skargi. ZIKiT zapowiada, że będzie starał się o zgodę sądu na wcześniejsze podpisanie umowy, bo chce jak najszybciej uruchomić usługę roweru publicznego dla mieszkańców” – napisali urzędnicy.

(ip)

fot. ZIKIT

Najnowsze

Co w Krakowie