Prezes Wisły mówi, jak jest – szczerze

Prezes Wisły Kraków zrezygnował ze stanowiska, bo…  nie mógł samodzielnie podejmować decyzji. Tak wynika z oświadczenia, które Piotr Dunin-Suligostowski wystosował na swoim profilu społecznościowym. Były już prezes „Białej Gwiazdy” tłumaczy w nim, że w ostatnich miesiącach Wisła Kraków skręciła w złym kierunku. „Quo Vadis Wisło?” – pyta Dunin-Suligostowski.

W ub. piątek informowaliśmy o tym, że po pół roku pracy na stanowisku prezesa Wisły Kraków, Piotr Dunin-Suligostowski podał się do dymisji, ale nie podał oficjalnej przyczyny takiej decyzji. Wraz z nim, z zasiadania w zarządzie klubu zrezygnował również wiceprezes Rafał Smalcerz. Nieoficjalnie mówi się, że powodem takiej decyzji może być konflikt z kibolami, którzy biorą udział w podejmowaniu kluczowych dla klubu decyzji.

Oświadczenie byłego prezesa Wisły Kraków:

„To bardzo trudny dzień dla mnie, dzień po bardzo trudnej decyzji – uważam jednak ze trzeba mieć honor a granice akceptowana rzeczy z którymi się nie zgadzam zostały przekroczone. Przyjmując zaszczytną funkcję Prezesa Wisła SA podjąłem trudne wyzwanie zdając sobie sprawę z sytuacji organizacyjnej i finansowej klubu. Moi drodzy za wszystko można odpowiadać i każdy ma prawo rozliczać z tego czego się dokonało lub nie – jednak pod warunkiem że ma się możliwość podejmowania samodzielnych decyzji. Pod warunkiem również że te działania które podejmuje się dla dobra Klubu nie są torpedowane. Są też granice odporności na ataki i oskarżenia zarówno te prasowe ale i wewnątrz środowiska – ataki za rzeczy o których zdecydował kto inny. Dziękuję moim Rodzicom że wychowali mnie w poczuciu własnego honoru i godności. Tok spraw jakie miały miejsce w Klubie w ostatnich miesiącach, ostatnich tygodniach – rozstrzygnięć z którymi się nie chciałem i nie mogłem identyfikować spowodował moją wczorajszą decyzję

QUO VADIS WISŁO?” – pisze w swoim oświadczeniu Piotr Dunin-Suligostowski.

Kibole trzęsą klubem?

Wisła Kraków na ostatniej prostej przed rozpoczynającym się sezonem została bez sternika, za to ze sporymi problemami. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że wśród kibiców trwa „walka o wpływy” po tym, jak „grupy decyzyjne” Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków zdecydowały o zakończeniu współpracy z kibicami Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław. Ta decyzja nie spodobała się sporej części kibiców „Białej Gwiazdy”, którzy postanowili zbojkotować SKWK. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

(pt)

fot. iStock.com/Bob Smith

Najnowsze

Co w Krakowie