Znamy wysokość mandatów za nieprzestrzeganie świątecznych przepisów. Premier podał szczegóły

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że regulacje odnoście świąt i Sylwestra mogą być kwestionowane, dlatego rząd zdecydował się „uregulować kwestię kar za nieprzestrzeganie rygorów w ustawie”.

Za złamanie przepisów sanitarnych policja będzie mogła wypisać mandat do 500 zł. Jego wysokość może wzrosnąć, jeżeli odmówimy jego przyjęcia i sprawa trafi do sądu. Ten może też jednak uznać, że mandat był niezasadny i zwolnić nas z tej opłaty. Natomiast sanepid za niestosowanie się do przepisów sanitarnych może nałożyć karę w wysokości od pięciu do nawet 30 tys. zł.

– Sformułowaliśmy ten zapis w formie jednoznacznej. Apeluję więc, żeby spędzić święta w gronie najbliższej rodziny – powiedział premier podczas konferencji prasowej. Zaapelował, by święta spędzić w najbliższym gronie.

– Jeśli chodzi o sylwestra, to mocno ograniczamy działania gospodarcze, możliwości organizowania imprez okolicznościowych. Apel do wszystkich państwa, by tych obostrzeń przestrzegać, bo tak możemy uratować tysiące istnień ludzkich. W tym roku zabawa sylwestrowa niech będzie w jak najmniejszym gronie i bez przemieszczania się – zauważył premier Morawiecki.

Najnowsze

Co w Krakowie