Arabowie interesują się Krakowem przed ŚDM

Musisz przeczytać

Kraków znalazł się w kręgu zainteresowania internautów z rejonu Bliskiego Wschodu – donosi portal „Polityka w sieci”, który postanowił zbadań geolokalizację fraz „Kraków” oraz „Polska” wyszukiwanych przez Internet przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

Portal „Polityka w sieci” słynie z prowadzenia monitoringu internetowego obejmującego wyszukiwarki, strony internetowe oraz portale społecznościowe. Tym razem specjaliści portalu wzięli pod lupę dwie frazy: „Kraków” oraz „Polska” i sprawdzili kraje, w których były one wyszukiwane najczęściej.

Badanie geolokalizacji dla obu fraz – pisanych w języku arabskim, wykazały, że najczęściej Krakowa poszukiwali mieszkańcy Iraku, Syrii, Arabii Saudyjskiej i – co ciekawe, Danii.

Zdecydowanie więcej wyników dało poszukiwanie geolokalizacji dla frazy „Polska” pisanej w języku arabskim, która również najczęściej była wyszukiwana w krajach Bliskiego Wschodu, takich jak: Irak, Syria, Arabia Saudyjska, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, ale również w Europie: we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Belgii czy też w Wielkiej Brytanii.

Specjaliści portalu „Polityka w sieci” sprawdzają teraz, czy zwiększenie częstotliwości wyszukiwania Krakowa i Polski w Internecie, może mieć bezpośredni związek ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, które – przypomnijmy, odbędą się w stolicy Małopolski w dniach 26-31 lipca. Tymczasem eksperci od miesięcy zwracają uwagę na rosnące ryzyko zamachów terrorystycznych,  do których mogłoby dojść w czasie Światowych Dni Młodzieży. Szacuje się bowiem, że w wydarzeniu weźmie udział nawet 2,5 mln pielgrzymów oraz sam papież Franciszek.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca