Inwestycja na ŚDM rusza z miejsca

Jest zgoda na budowę przystanku kolejowego przy Centrum Jana Pawła II. W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że właścicielem terenu jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, która jednak dzierżawi teren sieci handlowej Carrefour. Ta w nieskończoność przedłużała decyzję w sprawie pozwolenia na budowę. Wreszcie się udało i lada moment będą mogły ruszyć prace związane z budową przystanka.

By przyspieszyć rozpoczęcie budowy konieczna była interwencja konsula generalnego Francji Thierry’ego Guichoux, który zwrócił się do firmy z prośbą o decyzję w tej sprawie ze względu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, z myślą o których przystanek i kładka łącząca go z Sanktuarium w Łagiewnikach, miała powstać.

Interwencja konsula podziałała, bo firma niemal natychmiast udzieliła zgody na rozpoczęcie prac budowlanych, które będą mogły ruszyć z miejsca. Małopolskie Agencja Rozwoju Regionalnego wycofała już swój wniosek o wstrzymanie pozwolenia na budowę z Samorządowego Kolegium Odwoławczego dzięki czemu decyzja jest w prawomocna i daje podstawy do rozpoczęcia prac.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie