Jacek Zieliński zostaje na dłużej w Cracovii

Musisz przeczytać

Jacek Zieliński poprowadzi piłkarzy Cracovii w najbliższym sezonie ekstraklasy – poinformował krakowski klub. Umowa z 62-letnim trenerem została przedłużona o rok.

– Cieszymy się, że Trener Zieliński zostaje z nami. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby na koniec przyszłego sezonu uplasować się na jak najwyższej pozycji – przyznał Wiceprezes MKS Cracovia SSA i Dyrektor ds. Sportowych, Stefan Majewski.

Obecny szkoleniowiec zespołu prowadzi go drugi raz. Pierwsza przygoda zakończyła się na nieco ponad dwóch sezonach i trwała od kwietnia 2015 do czerwca 2017 r. Obecna trwa od listopada 2021. Za czasów drugiej kadencji Zielińskiego „Pasy” wywalczyły najpierw dziewiąte miejsce w tabeli ekstraklasy, a podczas ostatniego sezonu siódmą lokatę. Z kolei podczas pierwszej kadencji najpierw spokojnie utrzymały się w lidze (był wtedy jeszcze podział na strefę spadkowa i mistrzowską) – na 9. miejscu, w kolejnym sezonie zajęły czwarte miejsce, co dało im przepustkę do eliminacji Ligi Europy, a w kolejnym sezonie Cracovia zajęła czternaste miejsce.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca